Mini event pisarski

Macie jakieś pomysły na udoskonalenie jakiegoś elementu w projekcie? może macie jakiś pomysł na część mechaniczną? Podzielcie się nimi tutaj przedstawcie swoje za i przeciw a może wasz pomysł trafi do przyszłej gry :)
Awatar użytkownika
Asil
Posty: 294

Mini event pisarski

Post#1 » 29 wrz 2017, 11:35

Do wygrania niebieski pasek o lvlu postaci!

W Elroth pojawiły się dwa, nieopisane jeszcze potwory: Dziwożona Obrazek i Kikimora Obrazek.

Zadanie polega na napisaniu opisu do wiki według rozpiski, którą można sprawdzić na każdym innym potworze w wiki. Obowiązuje oczywiście słowiańskie pochodzenie obu stworów. Najbardziej kreatywny i pasujący do gry opis zostanie nagrodzony i dodany do wiki.

Czas zgłaszania prac do 3 października :)
>>> Groupie Butthurta :P <<<
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ducarius
Posty: 58

Re: Mini event pisarski

Post#2 » 29 wrz 2017, 13:33

Kikimora
Obrazek
Ideały nie istnieją, lecz pewna młoda dama, jakieś sto lat temu była bardzo bliska ów perfekcji. Dziewczę było piękne, miłe i uczynne a zwało się Kiria Kindel przez wszystkich zwana Kiki. Od rana do nocy leczyła rannych, zbierała zioła, pilnowała stad owiec oraz pomagała starszym mieszkańcom pobliskich wiosek. Jak by tego było mało, dobrze gotowała, nigdy na nic nie narzekała, nie trzeba było wiec długo czekać a wszelkie chłopy z okolicy zaczęły do niej smolić cholewki, kobiety natomiast znienawidziły ją, chore wręcz z zazdrości. Młódka nie miała chwili wytchnienia od natarczywych zalotników, a trzeba wiedzieć że niektórzy źle znosili odmowę. Docinki i brak zrozumienia wśród płci pięknej były gorsze z dnia na dzień i miesiąca na miesiąc. Jednej nocy podpalono jej dom, innym razem ukradziono cała trzodę. W końcu okrzyknięto czarownicą rzucającą uroki na mężczyzn w okolicy, zlinczowano i ledwo żywą wypędzono do gęstego lasu na pewne zatracenie. Równiutko rok później z tego samego boru wyszła szkarada która wymordowała wszystkich biorących udział w pastwieniu się nad nieszczęsną dziewczyną. Potwora okrzyknięto Zmorą Kiki lub też Kikimorą. – fragment „Legendy wiejskie” pióra Ducariusa

Wygląd:
Wysoka i szczupła, odziana w zielone szaty z kapturem, pod którym w strąkach zwisają włosy utkane z grubej pajęczej sieci. Przechadzają się po nich wielkie ospałe pająki, które szepczą i szydzą z schwytanych nieszczęśników. Olbrzymia paszcza pełna ostrych niczym sztylety kłów, przystosowanych do wyrywania kawałów ciała jeszcze za życia ofiary oraz żółte ślepia odbijające nocą światło księżyca. Skóra sękata niczym kora dębu i równie twarda a wszystko to zwieńczone szponiastymi łapskami o długich białych pazurach.

Walka:
W swym przebraniu przywodzącym na myśl wiejską dziewkę często wabi pięknym głosem nieostrożnych mężczyzn, którzy rozmiar błędu pojmują gdy jest już za późno by zbiec. W walce Kikimora po za wgryzaniem się w przeciwnika i dosłownym zjadaniem go za życia, używa także magii, której uwalnianiu towarzyszy zapach zgnilizny i rozkładu. Zsyła na swe cele wizje mąk jakim ich podda, ale najgroźniejsze są jadowicie zielone pociski które niczym kwas palą wszystko z czym wejdą w kontakt.

Występowanie:
Zwykle są to łąki oraz leśne polany, odnotowano jednak przypadki gdy stwór podchodził pod domostwa w pogoni za urodziwą dziewką, której wyglądu zazdrościł. Chłopi nie raz wspominają o nocnych odwiedzinach wsi, upiornych świecących w mroku żółtych ślepiach i żałosnych nawoływaniach stwora poszukującego mężczyzny który doceni piękno Kikimory.
Everybody wants to be like me
The villain is the one that you came to see
Sick of all the good guys savin' the day
Cause the villain always wins when the hero's away

Awatar użytkownika
Ponczek
Posty: 296

Re: Mini event pisarski

Post#3 » 01 paź 2017, 19:10

Dziwożona

W swej pracy zwykłam przyjmować iż wszelkie potwory, duchy czy też zjawy, mające być winne za zniknięcia i morderstwa, są tylko wymysłami protego chłopstwa, zupełnie jak odpowiadające za nieurodzaj złośliwe chochliki, które kwaszą mleko czy psują mięso. Zwykle okazywało się że za owymi zbrodniami stali ich sąsiedzi lub nawet własne żony. Kilka tygodni temu jednak przekonałam się że bywają wyjątki od tej reguły. Na przełęczy między Eadern i Romaną zaczęli znikać ludzie. Głównie w kwiecie wieku. Tamtejszy ciemnogród winił o zniknięcia tajemnicze istoty nazywane Strannyye Zheny, co można przetłumaczyć jako Dziwożony. Miały to być przeklęte przez Kikimorę kobiety, które kryły się po łąkach, by mordować zakochanych chłopców i dziewczęta, z zawiści o ich młodość, piękno i miłość. Klątwa którą na nie nałożono, miała być niejako zemstą za zawiść i krzywdy wyrządzone pewnej młodej i pięknej dziewce, którą nazwano wiedźmą i skatowano. Ponoć po dziś dzień Dziwożony nawiedzają piękne łąki na przełęczy...

~ fragment kryminału "Cynamon" opartego na autentycznych sprawach Inspektor Fahéj Illatos pióra Agathy Christens


Wygląd:
Są to zdeformowane starsze kobiety, o żółto-zielonej skórze pokrytej brodawkami, siarkowych oczach i glonowatych włosach. Ich długie, wyszczerbione paznokcie bardziej przypominają żółwie szpony, a na plecach znajduje się oślizgły mech. Wybrakowane uzębienie i obwisłe wargi tworzą makabryczny, szczerbaty uśmiech. Są nieco przysadziste i tęgie, wyglądając przy tym jak babuszki z koszmarów Stefana Króla, mają często u pasa szmacianą lalkę, co tylko pogłębia dziwną aurę owych plugawych istot.

Walka:
Sama potworzyca może wydawać się pokraczna i niedołężna, lecz w ciągu chwili potrafi dosięgnąć szyi ofiary, by przegryźć skórę, kości i przerwać tętnicę szyjną. Nieszczęśnik momentalnie się wykrwawia, często będąc przy tym skalpowany. Zazwyczaj Dziwożony zdzierają ofiarom twarze, nie mogąc znieść bijącej od nich młodości. Nie wiadomo co robią z ciałami, ale podejrzewa się że zabierają je do legowisk gdzie próbują się nimi niejako "nacieszyć".
Imię: Tir'yene Rasa: Ludź Wiek: 19 Wzrost: 170 cm
Cechy: S 20, B 6, I 4, SW 4, K 6, SZ 7
Skille:
Barb: 3 3 3 3 1Pyszny Malinowy Ponczek

Obrazek

Awatar użytkownika
Asil
Posty: 294

Re: Mini event pisarski

Post#4 » 04 paź 2017, 9:05

Rozstrzygnięcie konkursu okazało się wcale nietrudne :D
Zwycięzcom gratulacje i dozgonna wdzięczność administracji. Paski się robią !
Opisy po poprawkach znajdą się w wikipedii.
>>> Groupie Butthurta :P <<<
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości