Crafting czyli bawienie się w rzemieślnika, kucharza itd.

Newsy, świeżynki z tego co jest, z tego co będzie i co jest w realizacji czyli cała masa nowości z życia projektu.
Awatar użytkownika
Torgaddon
Administrator
Posty: 81

Crafting czyli bawienie się w rzemieślnika, kucharza itd.

Post#1 » 29 gru 2012, 17:54

Witam ponownie wszystkich oczekujących nowości w LineCladis oraz tych których jedynie interesuje sama rozgrywka i czekają na rozpoczęcie gry. Chciałbym dzisiaj opowiedzieć wam ogólnie o systemie craftingu w grze :) . Nie będę rozpisywał się o tym dokładnie ponieważ wszelakie smaczki odkryjecie sami, ja zaś przedstawię to co jest istotne, jak to wygląda i z czym się je, gotowi? no to zaczynamy.

Postanowiłem, że opowiadając o tym systemie zaczepię się tu o kucharzenie, jako że bardzo lubię gotować w domu :D .
System craftingu w LineCladis jest zbudowany na podstawie minigierek, które prowadzą gracza do wytworzenia jakiegoś przedmiotu w sposób podręcznikowy, ponadprzeciętny, lub kompletnie spartolić sprawę.
Otóż wygląda to mniej więcej tak:
Kupując lub sadząc na własnych polach rośliny, hodując zwierzęta, robiąc zadania zdobywamy potrzebne nam części ekwipunku będące składnikami do wytworzenia jakiejś recepty.

Obrazek


Same recepty będą sprzedawane przez NPC oraz można je zdobyć, okradając, zabijając potwory, przeszukując jaskinie, łupiąc skarby i przeszukując różnorakie "dungeonowe" biblioteczki/kuferki.
Przy wejściu do określonego miejsca gdzie będziecie mogli wykorzystać swoje recepty, będziecie mogli je sprawdzić klikając na "przejrzyj receptę", dzięki czemu będziecie mogli sprawdzić co jest potrzebne do stworzenia określonego produktu, czy efekt końcowy jest półproduktem (jeśli tak to co z niego można wykonać) czy produktem (jeśli tak to można sprawdzić jakie efekty daje wykonanie danego przedmiotu)

Obrazek


Po wszystkim będziecie mogli przejść do opcji "przejrzyj recepty w celu wykonania przedmiotu" i jeśli posiadacie odpowiednią ilość składników, klikacie "wykonaj" i to już prowadzi was do fazy "ostatecznego tworzenia"
- jeśli przedmiot wykonywany jest półproduktem (czyli surowcem ponownie używanym do dalszej produkcji, np. robicie śmietanę, która później jest użyta do wytworzenia masła, czy też jest składnikiem zupy) ta faza jest pomijana i przedmiot jest tworzony natychmiast - ponieważ taki przedmiot nie posiada żadnych statystyk, chyba że określono inaczej w jego opisie - tak też jeśli wykonujemy np. zupę to przechodzimy do "fazy ostatecznego tworzenia" gdzie gramy w minigierkę, która ma wykazać jak dobrze wyszedł nam przedmiot (uchylę tu rombka tajemnicy, że można stworzyć przedmiot, kiepski, zepsuty, normalnie wykonany lub bardzo dobrze wykonany - np. dodający +do regeneracji energii w przypadku jedzenia itd.)

Ważną rzeczą tu jest to, że jeśli nie posiadamy własnegej kuchni, kuźni, szwalni itd będziemy mogli nająć się u npc (za drobną opłatą) na określony czas, dodatkowo jeśli jakiś gracz posiada takową kuźnię będzie mógł on udostępnić nam miejsce pracy (czasowo, np na 5 minut, na 10 minut) za określoną opłatą, lub zaprosić nas przez spec. panel domu (wtedy także ustala czas w minutach jaki dany gracz może korzystać z kuźni), gdzie nie będziemy musieli płacić :)

That's all na temat tego systemu. Jeśli będziecie mięli jakieś pytania z chęcią na nie odpowiem. Tak też czekam na waszą inwencję i do przeczytania :D

Awatar użytkownika
Jasziko
Posty: 35

Re: Crafting czyli bawienie się w rzemieślnika, kucharza itd.

Post#2 » 03 paź 2017, 12:43

Важно то, что если у нас нет собственной кухни, кузницы, швейной комнаты и т. Д., Мы сможем арендовать на npc (за небольшую плату) в течение определенного времени, кроме того, если игрок имеет такую кузницу, он сможет предоставить нам место работы (временное, на 5 минут, на 10 минут) за определенную плату или приглашаем нас по спецификации. домашняя панель (тогда также определяется время в минутах, которое может использовать конкретный игрок в кузнице), где нам не придется платить :)

http://s4.ifotos.pl/img/surowcepn_xwxwrep.png
http://s6.ifotos.pl/img/przepispn_xwxwnax.png

Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości